Politiezone VLAS (Kortrijk - Kuurne - Lendelede)

Politiezone VLAS - Kortrijk, Kuurne, Lendelede
Politiezone VLAS » September 2008
September 2008

Politie bedwingt keukenbrand in flatgebouw


Op donderdag 11 september 2008, om 16.09 uur, kwam een vrouw in paniek het commissariaat in de Oude-Vestingstraat in Kortrijk binnengelopen. Teamcoordinator Dirk Huysentruyt stond de dame te woord. Ze zei meteen dat het brandde in haar appartement in de nabij gelegen Stationsstraat. 

 

Daarna liep de vrouw terug naar buiten. Dirk trommelde ogenblikkelijk Alain Degezelle en Dries Desmet op die in 'de kleine wacht' hun pv's aan het opmaken waren.

  

Samen stormden de drie politiemannen naar buiten.  Al lopend vernamen Alain en Dries dat het brandde in het appartementsgebouw boven fotozaak Verstraete.  Enkele collega's merkten de lopende politiemannen op.  Meteen het signaal voor Steven Guillemijn, Silvie Vancostere en Skrällan Matton om versterking te bieden.

 

Alain en Dries liepen de trappenhal van het flatgebouw binnen om de brand te verkennen. Dirk zorgde buiten voor de coördinatie van de situatie en volgde de radioberichtgeving op. Nog maar pas in de de gang roken de twee politiemannen al de brandgeur. Van verontruste onderburen vernamen ze dat de brand wellicht op de tweede verdieping was.

 

Daar aangekomen was de gang gevuld met een dikke rook. Alain, een ex-brandweerman uit Torhout, vroeg Dries achter hem te blijven omwille van het ontploffingsgevaar en zeker geen onnodige deuren te openen. De bewoonster had echter in paniek alles opengezet wat de brand natuurlijk flink wat zuurstof gaf.

 

In het appartement zagen de mannen hoe een hoge kookpot op het gasfornuis in de keuken in brand stond. De vlammen sloegen tot één meter boven de kookpot uit. Het gasfornuis zorgde voor extra gevaar. Toen gingen Alain en zijn collega's tot actie over. In totaal waren er drie natte handdoeken nodig om de hevige vlammen op de juiste manier te doven. Even later was de brand bedwongen. Meteen werd ook de gastoevoer gecontroleerd alsook het volledige appartement naar eventuele slachtoffers. Ramen werden opgezet om de rook weg te krijgen.

 

De bewoonster, die nog steeds in paniek was, werd opgevangen door politiedames Silvie en Skrällan. De toegesnelde brandweer kon enkel vaststellen dat de brand volledig geblust was. 

 

Dankzij het koelbloedige optreden van de politiemensen werd een veel ergere brand vermeden. Amper twee minuten na de alarmering door de bewoonster was de brand volledig onder controle. De brand trok veel kijklustigen. Bijgevolg moest de Stationsstraat worden afgesloten zodat de hulpdiensten hun werk konden doen. Enkele jaren geleden werd het appartementsblok getroffen door een gelijkaardige brand maar met een explosie. Gelukkig werd dit deze keer vermeden.

 

Het gebeurt niet vaak dat de politie een brand te lijf gaat. Om grotere schade te voorkomen en in afwachting van de brandweer was dit hun enige en goede keuze. De korpsleiding wil dan ook haar dank en waardering tonen naar de collega's die deze uitzonderlijke interventie tot een goed einde brachten. Alain Degezelle bijgestaan door Dries Desmet, Silvie Vancostere, Skrällan Matton, Steven Guillemyn en Dirk Huysentruyt toonden dat teamwork echt efficiënt en doeltreffend kan zijn op heel korte termijn. Van harte proficiat, jullie zijn de medewerkers van de maand september. 



Laatste wijziging: 29-10-2008 (12:09)